8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu olsun !Merhabalar :)
Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü...

Dünya Nufusunun yarısından Fazlasının Kadın olduğunu ve diğer yarısını da kadınların yetiştirdiğini düşünürsek bir güne indirgenmek ne kadar acı aslında.. Bugune düşülebilecek en manidar söz sanırım Erkeğin Adam olduğu her gün Kadınlara 8 mart'tır.

Sabah Karşılaştığım video (ki instagramda da özellikle indirip yükleyip paylaştım birazdan da aşağıya ekleyeceğim. ) Toplumdaki tüm sorunları dile getirir cinsten yani aslında öyle çok denecek birsey bırakmıyor...

yine de olur da birileri Kadın Olmak nedir acaba diye düşünür de düşerse bu sayfaya onu da bırakayım Can dündar Anlatsın..


Bir kadın güçlüdür aslında…

Hatta erkeklerden çok daha güçlüdür. Ama bu gücünü her zaman ortaya koymasını sevmez. İster ki, erkeğin gücü kendisine huzur versin. Kendi kendine yapabileceği şeyleri bile erkeğin yapmasını bekler. Böylece hem daha kadın olduğunu hissedecektir hem de erkeğinin ne kadar güçlü olduğunu görecektir. Ancak kadın gücünü göstermek istediğinde onu engelleyemezsiniz. Yapmak istediği bir şey varsa mutlaka yapar.

 Bir kadın sevgidir aslında… 

İçinde her zaman sevgiyi taşır. Sevdiklerinden kolay ayrılamaz. Sevdiklerini kolay kolay kıramaz. Zor sever; ama, tam sever. Bir kadının tam anlamıyla sevebilmesi için yüreğinin kabul ettiğini beyninin de kabul etmesi gerekir ve sevmezse de onu asla sevmeye zorlayamazsınız. Belki kolayca yüreğine girebilirsiniz. Ancak beyninde yer alamazsınız. Her an terk edilebilirsiniz. Sevmediği halde terk etmeyen kadınlar da var elbette Bunun tek nedeni ise engelleyemedikleri ”acımak” duygusudur. 

Bir kadın yalnızdır aslında…

Hiçbir zaman kadını bütünüyle elde edemezsiniz. Kendisine ait bir dünyası vardır ve orada hep yalnızdır. O dünyaya kimsenin girmesine izin vermez. Hiçbir anahtar o dünyanın kapısını açamaz. Yalnızlık onun sığınağıdır. O sığınağa ne zaman gireceğine, ne kadar kalacağına hep kendisi karar verir. Sığınaktayken oradan çıkmaya zorlarsanız, onu sonsuza dek kaybedebilirsiniz.

 Bir kadın çılgındır aslında… 

 Neler yapabileceğini erkek aklı hayal bile edemez. Üreticiliğinin sınırı yoktur ama bunu ortaya çıkartmak için hayatının erkeğini bekler. Hoyratça harcamaz üreticiliğini. Sadece erkeğine saklar. Bir kadının gerçek erkeği olmayı başarabilmişseniz çok şanslısınız demektir. Çünkü hayatın içinde olan her şey ancak kadınlar olduğunda anlam kazanıyor. Yemek yemek, su içmek bile. Bir kadının elinden içtiğiniz suyla kendi kendinize bardağı doldurup içtiğiniz su arasındaki lezzet farkını anlayabiliyor musunuz? Anlıyorsanız ne mutlu size. Anlamıyorsanız ne yazık ki yaşamıyorsunuz!

Bugünün Simgesi Mimozalarmış.. 
o zaman Demet Demet Mimozalarda bizim olsun :) Peki Neden? 

Mimoza mart ayında açabilen narin-zarif çiceklerine rağmen,güçlü dalları vardır.
Ağacı akasyagillerden, bol-bereketli, güzel kokan-halk arasında küstüm çiçeğide denir- mimoza kelimesi,alınganlık anlamına gelir.

Yapısı hassas ve kırılgan, gece-gündüzü farkeden, renklerinin ahengi ve duruşu ile hassas bir yüreği temsil eder.


(merihin atmosferinde gördüm bu mimoza çiçeğini kendisine teşekkurler ve sevgiler) Tüm Hemcinslerime Kucak Dolusu sevgiler gönderiyorum... Daha güzel günlere uyanmak dileğiyle...
Dünya 8 Mart Kadınlar Günümüz Kutlu olsun ^^ ! 

CONVERSATION

2 yorum var:

Bana sorularınızı ve görüşlerinizi buradan kolaylıkla iletebilirsiniz. :)
yorumlarınızın benim için Önemli olduğunu unutmayın :)

Yukarı
Cık