Nostalji Pazartesi/ Hortlatma Etkinliği :) Jel Uygulamalı Protez Tırnak :)

Herkese Merhabalar :) 

Daha önceki haftalarda katılamadığım ancak çok severek katılmak istediğim bir etkinliğe yer veriyorum bu kez :) Etkinliğin amacını aslında yayınlayamadığım bir önceki haftaki yazımda belirtmiştim :) Aslında Özet olarak benim deyimimle Konuları hortlatıyoruz :) ama açıklamak gerekirse;
"Hepimiz ilk zamanlar yazdığımız konulara yorum alamamış ve yorumsuzluk derdine düşmüş kişileriz işte bu nedenle bu etkinlik instagram'da perşembe günleri yapılan etkinliğin bir benzerinin bloglara uyarlanmış halidir :) pazartesi günleri eski yazılarımızı tekrar günyüzüne çıkarıyoruz ve dolayısıyla onlara bırer hak daha verıyoruz :) "  
Diyerek aslında benim ilk yazılarımdan biri olan bir konuyu seçiyorum :) 

Jel Uygulamalı Protez Tırnak :) Aslında bir çok kişinin çok sık kullandığı yine bir kesimin itici bulduğu ama tam arada kalan kesiminde yaptırıp yaptırmamak arasında gidip geldiği bu konuyu kullanan biri olarak ortalama olarak 3 aydan fazla kullandım ve bu süreçte sizler için yazdım :) 
ayrıca şuan belirtmem gerekir ki kendim çıkarttım tırnaklarımı. Güçlendirme yapmadı ancak yeme ve uzatma konusunda aşırı yardım sağladığı dogru...bugun sizlerle deneyimlediğim diğer bir konuda protez tırnak konusunda bazı adımlar ve sonuçlardan bahsedeceğim :) 

Ağustos ayının 15'ınden berı protez tırnak kullanıyorum. Takılışı, jelin sürülüşü, görünüşü, çıkışı gibi konulardan bahsedeceğim sizlerinde bu konuyla ilgili sorularınız olursa bana da yorum olarak bırakırsanız yardımcı olmaya çalışırım :) 

öncelikle kimler protez tırnak kullanmalı ? 

Tırnaklarını yeme problemi yaşayanlar, kırılma sorunu olanlar, çatlama-yarılma gibi sorunlarda ve tırnak uzatamayan ancak uzun tırnak kullanmak isteyenlerin yanı sıra bence en önemlisi tırnak üstünde (yanlış manikürden dolayı oluşuyormuş çoğunlukla) oluşan dalgalanmalardan rahatsız olanlar protez tırnak kullanabilir.
tabiki isteyen herkes kullanabilir ancak bu sorunlara çözüm müdür evet çözüm.

benim demir eksikliği sebebiyle oluşan problemlerimin başındqa kırılma ve soyulmalar vardı tırnaklarımda bu nedenle uzatma uzatsamda kullanma sorunum mevcuttu. bun ilave tırnak yeme sorunu ve dalgalanmalardan rahatsız olunca kesin kafama koydum bu işi.

küçük bir not sadece el değil ayak tırnaklarına da uygulanılabiliyor :) 

tırnaklarım zarar gördü mü ? görür mü?

tabii ki Evet. ama kalıcı değil. takma tırnakların takıldığı gibi  tırnağın ön kısmına tipsler takılıyo uzatmak adına. bunların öncesınde de tırnağı pürüzlü bi yapı kazandırılması gerektiğinden tırnak törpüleniyor bir miktar. tüm zararı bu. ama herşey cıkardıktan sonra br tırnak boyu kadar. ben bu nedenle tırnak problemi yaşamadım. 
" Çıkarttırdıktan sonra da eklemek istedim ki; sadece tırnağın görünen yüzü zarar görüyor kalıcı bır durum söz konusu değil :)"

takma tırnak gibi düşer mi ? 

Protez tırnak olmasının ayrıcalığı bu. asla düşme yapmaz. AMA Jelini çok çok çok ince tutarlarsa tipslerin bitiminde çatlama yapabiliyor bu da can yakıcı oluyo. o nedenle yapan kişiye dikkat etmelisiniz.

Boyları sabit mi ? 

tabii ki hayır istediğiniz boyda ayarlanabiliyor.

Tırnak uzayınca ne oluyor?
Tırnak uzadığında dip kısmından yürümeye başlıyor bu nedenle dip kısmında açılma yapıyor. tırnaklarınızın uzama süresine göre değişiklik gösterse de ortalama 1 ay da bakıma gitmek gerek. 

Bakım nedir? kaç kere yaptırıyoruz? 
bu Size bağlı. tırnak uzamaya başladığında dibinde ojesizken belli olabilen bi pay oluyor. bu da görüntü bozukluğuna neden oluyor. isterseniz bakımını yaptırabilirsiniz istemezsenız öyle uzamasını bekleyıp keserek tamamen gitmesini de bekleyebilirsiniz. Çıkarma işlemi var tabiki ama tırnakların en sağlıklı halde temızlenmesi bence bu şekilde olduğundan öteki ihtimal konusunu düşünmüyorum.

Jel uygulamalarında renk seçeneği var mı ? 
Evet. rakı beyazı ve pembe tonlarında cover jeller var. bunlarda fiyatı etkileyen unsurlar. 

Doğal duruyor mu ? 
Kamuflaj renk seçeneği kesinlikle. ojeli kendi tırnağınız gibi. beyaz hali rakı beyazlı oje sanki. yani bugüne kadar aaa protez mı dıyen duymadım ama protez dediğimde bakabilirmiyim hiç anlaşılmıyo diyen çok.

Oje kullanılabiliyor mu ? Aseton etkiler mi ?
Ben kalıcı Oje yada motif yaptırmadım. French de kalıcı ojeyle yapılabiliyor ama onu da tercih etmedim kendim kullanacağım zaman kendim yaptım. kendim renklendirdim. Oje kullanılıyor ancak koyu renklerde alt baz olarak top coat kullanmalısınız. kı alt kısma renk bırakmasın yoksa herhangi bi etkisi olmuyo parlatıcı yeterli :) 
Aseton konusunda asetonsuz oje cıkarıcı da da aseton da da hiçbir sorunla karşılaşmadım yıpratma boyama bozma gibi durumlar olmadı. 

kullanımı kolay mı ? rahat mı ? 
kesinlikle uzun tırnak kullanabileceksenız yada rahat edeceğiniz bir boydaysa hiçbir fark yok :) 

Nasıl takılıyo bu protez tırnak ? 
Öncelikle manikür yaptırıyoruz sonra tırnaklara uygun tipsler tırnağınıza uygun şekillendirilip törpüleniyor. daha sonra tırnağınızın üst kısmı törpülenerek pürüzlü hale getiriliyor. tipsler yapıştırılıyor.. ıstedıgınıze uygun kesilip törpülenerek şekil veriliyor. arada alkol yada benzeri ürünlerle tırnak temizleniyor. araya bazı bazlar suruldukten sonra jel uygulanıyor ve UV ışıkta bekletiliyor eliniz. daha sonra kenar kısımları tekrar törpüleniyor dip kısımları da kısacası son şekiller verilip kalıcı parlatıcı dediğmiz UV TOP COAT sürülerek parlatılıyor :) UV ışıkta bekledikten sonra kuruduğunda tekrar tırnak aseton yada alkollle silinip durumuna bakılıyor bozuk kayma vs yoksa tamamdır :) tırnak eti bakım yağı sürülerek bitmiş oluyor :) 

Acıyor mu ?
Acı iki başlık halinde birinde törpü eğer elinize gelirse evet acıtıyor bu nedenle yapan kişi nazik olmalı. 
ve jel'e bağlı açık renkli jeller daha çok renk kaybettiğinden ısınma oluşturuyor elde. kamuflaj jel'de acı hissetmedim. Rakı beyazında ısınma sonucunda tırnaklarım bıraz acımıştı. 

nelere dikkat edilmeli ? 
Yapan kişinin bilen biri olduğundan emin olun nazik olsun. 
boy ayarlamasını iyi yapın 
şekil açısından küt mü oval mi kararlı gidin. 
törpülendikten sonra tırnakların bütün köşelerini kontrol edin çizen batan varsa törpületin. sonra kendinizi parçalamayın :) 
Jelin ince sürülmediğine emin olun. yoksa başınız ağrır. :) 
UV ışığa elinizi sokarken düz tutmaya özen gösterin. parmakları teker teker sokmayı tercih ediyorlar genellikle bunda da parmak düz olmalı eliniz değil bu konua emin olun ki yamuk bir tırnak olmasın.. 
Sağ ve Sol ellerinizin tırnaklarının aynı boyda olup olmadığını kontrol edin. 

Ve son olarak Fiyatları nasıl?
upuçuk fiyat verenlerde var ortalarda ucuz verenlerde. açıkçası yerıne ve sürümüne bu işi ne kadr yoğun çalıştıklarına göre değişiyor. mahalle arasında anlaşmalı bı kuaförde gelen adam 300 tl fiyat verirken sadece bu işle çalışan kurumlar 50 tlden başlayan fiyatlar veriyorlar ki bende bunları tercih ettim. 

Rakı beyaz ve kısa :50 tl 
Rakı beyaz- kısa- french : 70tl..
Kamuflaj: 70 tl 
Kamuflaj ve french : 70 tl
cover :60 tl 
...

Bir çok modeli şekli ve fiyatı var :) bence sizde eğer ojesiz kullanacaksanız yada buna cok vaktiniz yoksa frenchli tercih edebilirsiniz. tamamen doğal isterseniz kamuflaj tercih etmelisiniz.

Bunlar benim düşüncelerim sizlerde yaptırmış yada yaptırmayı düşünürseniz lütfen memnun olup olmadığını veya düşüncelerinizi bana yorum kısmında iletebilirsiniz :) 

Okuduğunuz için teşekkürler :) 

Sevgiyle... 


Beni hala takibe almadıysanız üst panelde iletişim bölümünde tüm sosyal medya hesaplarıma erişebilir, yanındaki takip et ! butonundan blogumu GFC üzerinden takibe alabilirsiniz. :) 

Mutlu Pazartesiler ^^
Mutlu Başlangıçlar ^^ 

CONVERSATION

10 yorum var:

 1. bu nostaljik pazartesi ne kadar da güzel oldu :) ben de arada bir nostalji yapıyorum.protez tırnağı ben de bir ara çok düşünmüştüm ama sonradan nedense vazgeçtim.fiyatları da uygunmuş aslında.belki bir ara düşünürüm tekrar. güzel yazı olmuş ellerine sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yanı aslında heryerde bu fıyatlarda degıl cok degısken bı fıyat yapısı war onun ıcın ıyı arastırmalısınız :) teşekkürler :)

   Sil
 2. ben de çok yiyorum tırnaklarımı ama çok kısa süreliymiş, yaptırmam heralde :) ama hiç duymamıştım böle bişi olduğunu :D

  (keşif etkinliğime gelsene) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gelıyorum hemen :) duymadın mı nasıl duymazsınnn :) Yeme problemıne gercekten care oluo ama olmadı sana da yaptıralım :)

   Sil
 3. bunun üzerine tırnaklarıma daha fazla bakmalıyım diyorum ve hemen sizi takibe alıyorum :) sizi de bana beklerim :)sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler :) Bende sızı takıbe aldım ve geldım :)
   kesınlıkle tırnaklar mühim :)

   Sil
 4. Çok güzel bir yazı olmuş, kaleminize sağlık. Sayenizde oldukça bilgilenmiş oldum :)

  YanıtlaSil

Bana sorularınızı ve görüşlerinizi buradan kolaylıkla iletebilirsiniz. :)
yorumlarınızın benim için Önemli olduğunu unutmayın :)

Yukarı
Cık